Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Dle pokynů pokynů MŠMT a mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví č. j.: MZDR 14600/2021-7/MIN/KAN (MO_MZ)  ze dne 4. 5. 2021 (aktualizovaná verze ze dne 6.5.2021) je od 10. 5. 2021 obnovena prezenční výuka v Středisku volného času Rýmařov, okres Bruntál následovně:

Tradiční cyklistické závody horských kol se letos uskuteční on-line. Změřte si danou trasu a zašlete výsledek prostřednictvím formuláře. Více informací na www.magistrala.svcrymarov.cz 

Ahoj děti!
Dnešní sen bude o tom, jak broučci radili medvídkovi, který se chtěl naučit létat.
Půjdeme se podívat za broučky, poznat je, zjistit jak to u nich chodí, čím je každý z nich zvláštní a jedinečný, stejně jako vy děti. Každý z vás je jediný svého druhu a jste úžasní! Procházka bude začínat v lipovo-javorové aleji mezi Janovicemi a Novým polem (viz mapa). Parkujte na parkovišti u janovického zámku v okolí aleje projíždí těžká technika. Po červenobílých ocáscích půjdete hledat broučky. U každé cedulky s informacemi bude uschován zhruba deseti centimetrový brouček, kterého musíte najít.

Přišel konečně den D. Naše tělo je vyléčeno, prozkoumáno a překontrolováno. Díky vám byly zlikvidovány všechny nebezpečné viry a bakterie a srdce může klidně tepat. Byla to cesta předlouhá, ale vyplatila se. A vy budete za svou pomoc odměněni. V pátek 7.5. doneste své kyslíkové bublinky a v daný čas dle vašeho výběru se dostavte do srdce Rýmařova (Střediska volného času na Okružní ulici k hlavnímu vchodu).

Zde je možno si čas rezervovat, zapište se jménem či přezdívkou a do závorky za jméno (či přezdívku) napište počet získaných bublinek: online tabulka

Budeme se na vás těšit 

Ahoj děti!

Nakonec se mi podařilo najít mého kamaráda. Víte kde? V kufru na půdě. Maminka mi vyprávěla, že když jsem byla hodně malá, tak jsem měla svého plyšového medvěda. Od dnešního dne spí u mě v pokojíčku, před spaním mi povídá pohádky. To se krásně usíná! Vždy mi povídá svůj zajímavý sen, ráda se o něj s vámi podělím. Každou středu poví plyšový medvěd příběh i vám, společně se do toho snu podíváme. Dnes se vydáme do zahradnictví.

Kdo zná všechny naše myšlenky, tajná přání, ví o nás všechno, umí si se vším poradit, má přehled o všem, co se v našem těle děje a vše v těle řídí? Mozek. Je to taková telefonní ústředna, která je spojena s každou částí našeho těla pomocí nervů a míchy. Vy dnes prověříte, jak dobře fungují všechna naše nervová spojení, zda není žádný kabel porušen a vše funguje jak má.

Vašim úkolem bude před Střediskem volného času na Okružní ulici 10 projít všechna nervová spojení a zjistit, jak fungují a zda nejsou porušena. Mozek (tedy začátek) je u Modřínu opadavého (strom je označený dřevěnou cedulkou). Z mozku vedou čtyři cesty - bílá, zelená, žlutá a červená. Vy musíte projít každou z nich, dojít na jejich konce, zjistit v kterých místech končí a splnit v místě jejich ukončení daný úkol.

Ahoj děti. Dnes v noci jsem nemohlo usnout, chtělo jsem si s někým povídat, s někým se tulit, ale nemělo jsem s kým. V postýlce totiž spávám samo. Přišlo jsem na to, že můj bráška Tomík v postýlce není sám, on vlastně nikdy není sám. Má s sebou totiž vždy svého věrného kamaráda dinosaura. Tak jsem si řeklo, že si takového kamaráda taky pořídím, ale stále nevím jakého. Abych na to přišlo, vydám se do pohádky a  určitě si nějakého kamaráda najdu. Tentokrát se podíváme do divadla na Divadelní ulici 13, kde si dáme sraz.

Minule jsme prověřili naše svaly. Doufám, že je máte v úplném pořádku. Víte, na čem svaly drží? Ano, na kostech. Kosti jsou často přirovnávány ke konstrukci domu. Jen díky nim nejsme měkcí jako žížaly. Proto pozor, aby se naše tělo nezhroutilo, budeme muset všechny kosti najít. Vezměte si lopatičky nebo motyčky a vyrazíme spolu do oblasti kolem hřbitova. Podívejte se na přiloženou mapu.

Ahoj děti. Dnes jsem se vám schovalo v obchodě paní zaječice. Kde ho najdete? U Střediska volného času (SVČ) na Okružní ulici 10. Vašim úkolem bude nakoupit suroviny na perník, splnit devět úkolů a zjistit kód k zámku, kde již na vás čeká zasloužená odměna.
První úkol je umístěn na turistické mapě u parkoviště před SVČ.

Dobrá práce. Dnes nebyl v těle nalezen žádný vir a ani žádná škodlivá bakterie. Došlo pouze k menšímu úrazu - natažení svalu při úprku před psem. Vypadá, že tělo není v úplné fyzické kondici. Je potřeba zjistit v jakém stavu naše tělo je a zapracovat na nápravě. Přijďte to prozkoumat do Flemmichovy zahrady.

Pravidla hry: Ve Flemmichově zahradě je sedm stanovišť. Vašim úkolem bude je obejít. Splnit vždy daný úkol. Zapsat si jméno svalu podle čísla do úkolového listu a dolů do tajenky si zaznačit podtržené písmenko. Tajenka vám následně prozradí, kde je umístěna mapa, která vás dovede ke kyslíkovým bublinkám. S sebou si vezměte švihadlo. Po splnění všech úkolů se nezapomeňte protáhnout, ať opět nedojde k natržení svalu.