Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

V rámci projektu „Žijeme sportem“ spolufinancovaného z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd v rámci OP Přeshraniční spolupráce Česká republika - Polsko Interreg V-A se uskutečnila už dvě společná setkání seniorů z Rýmařova a z Ozimku.

Na konci září navštívila skupina dvaceti rýmařovských seniorů Ozimek, kde probíhalo třídenní setkání ve spolupráci s neziskovou organizací „Škola super babiček a super dědečků“. První den byl věnován seznamovacím aktivitám, a tak všichni společně zpívali, tančili a hráli společenské hry. Druhý den byly naplánovány výtvarné aktivity – všichni se aktivně zapojili do tvorby keramických plastik. Třetí den si pak všichni společně udělali výlet do přírody kolem Turavských jezer spojený s výukou ekorelaxačních aktivit.

Druhé setkání proběhlo 22.-23. října v Rýmařově. Rýmařované uvítali své polské přátele zpěvem a tancem a také občerstvením, které si pro ně sami připravili. Počasí nám přálo, takže mohly proběhnout všechny plánované aktivity – pátek odpoledne byl věnován lukostřelbě v tělocvičně na Hornoměstské ulici a také výuce jízdy na elektrokolech a koloběžkách v janovickém parku, večer senioři hráli společenské hry, cvičili na overballech, zahráli si stolní tenis. Sobota byla věnována výletu na Rešovské vodopády a křížovou cestu v Rudě.

Bc. Marcela Pavlová, ředitelka Střediska volného času Rýmařov