Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Naše tělo bojuje den co den se špínou, bacily, viry, zimou, teplem,.... A nevzdává se, ani my se nezalekneme a budeme bojovat. Kdo se chce stát tělesnou stráží a zároveň i pomocníkem červených krvinek nastražte uši. Naše město se proměnilo v síť tepen, žil a vlásečnic a srdcem tohoto města se stalo Středisko volného času (SVČ), Okružní 10 . A nechybí tu bacily a viry, od kterých se budeme snažit toto město vyčistit.

Jakmile se objeví nějaký vir, čekejte zprávu (každý pátek kolem oběda sledujte stránky SVČ) a dozvíte se, kde byl vir či bacil objeven a jak se ho zbavit. Pokud vir porazíte budete za každou hru odměněni třemi kyslíkovými bublinkami. Ty budete doma shromažďovat a v den D (nebojte o tomto dni budete včas informováni) je donesete do srdce města Rýmařova (do SVČ).


 6. etapa (16.4. - 22.4.2021) Najdi si svou kost

Minule jsme prověřili naše svaly. Doufám, že je máte v úplném pořádku. Víte, na čem svaly drží? Ano, na kostech. Kosti jsou často přirovnávány ke konstrukci domu. Jen díky nim nejsme měkcí jako žížaly. Proto pozor, aby se naše tělo nezhroutilo, budeme muset všechny kosti najít. Vezměte si lopatičky nebo motyčky a vyrazíme spolu do oblasti kolem hřbitova. Podívejte se na přiloženou mapu.

Co nás dnes čeká? Budeme vyhrabávat dvanáct kostí. Každá kost je vždy označená modrým praporkem. Kost vyhrabete, zjistíte o jakou kost se jedná, zapíšete si ji do svého úkolového listu a poznačíte si k ní její evidenční číslo. Kost po sobě zase zahrabete na stejné místo tak, aby ji našli i ostatní. Po nalezení všech čísel sečtete číslo stehenní kosti, žeber a páteře. Získáte tak kód ke schránce u horolezecké stěny (boční vchod do Střediska volného času na Okružní 10). Schránka bude označena nápisem Bacily. Za dnešní etapu kromě tří kyslíkových bublinek, získáte i hýbací kostru, kterou si doma budete moci sestavit. Proto budeme rádi, když nám přispějete na materiál a vhodíte patnáct korun do červené schránky, která je určena pro hru: Prasátko Peppa si hraje na schovávanou (je umístěna nad schránkou určenou pro hru Bacily).
Děkujeme a přejeme úspěšné hrabání.

Pracovní list + mapa

V případě nejasností kontaktujte: Kateřina Fryblíková: 739 514 299, Jakub Vala: 737 751 283